Η Ντ. Ζάγκρεμπ επικράτησε με 6-0 της Ζάντρουγκαρ και προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου Κροατίας

Πανηγυρική πρόκριση στους 16 του Κυπέλλου Κροατίας πήρε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 4ο όμιλο του Europa League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, μετά το επιβλητικό 6-0 εκτός έδρας επί της Ζάντρουγκαρ. Χατ-τρικ πέτυχε ο Κράμαριτς, δύο τέρματα σημείωσε ο Μπέσικρατζ και ένα ο Σιλβέστρ.

Ο Μπέσικρατζ άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό και ο Σιλβέστρ στο 26` διπλασίασε τα

τέρματα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ενώ τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Κράμαριτς έκανε το 3-0.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ συνέχισε σε ανάλογο ρυθμό και στην επανάληψη. Ο Κράμαριτς στο 63` έγραψε το 4-0, κλειδώνοντας την πρόκριση της ομάδας του στην επόμενη φάση. Στο 71` ο Μπέσικρατζ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0 και εφτά λεπτά αργότερα ο Κράμαριτς, διαμόρφωσε το τελικό 6-0, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Η σύνθεση της Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Σκέντερ, Ιμπάνεζ, Μέσαριτς, Καλέντο (60` Τσάγκο), Αντέμι, Κράμαριτς, Σιλβέστρ, Μπέσικρατζ (75` Τόμεσακ), Μπίσκαν, Μοράλες (60` Μπάντελτζ)