Η Μ. Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στους 8 του Champions League, 2-1 την Μαρσέιγ, με δύο γκολ του Ερνάντες

Την καλή παράδοση κόντρα σε γαλλικές ομάδες στο Ολντ Τράφορντ συνέχισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε με 2-1 της Μαρσέιγ και τσέκαρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Champions League. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Χαβιέ Ερνάντες που πέτυχε και τα δύο τέρματα των κόκκινων διαβόλων και τους χάρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση, ενώ πλέον η ομάδα του Σερ Αλεξ Φέργκιουσον περιμένει
την αντίπαλό της, που θα βγει από την κλήρωση της Παρασκευής (18/03). Ιδανικό ξεκίνημα
Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Γιουνάιτεντ, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Ρούνεϊ έβγαλε μία ωραία παράλληλη μπαλιά για τον Ερνάντες και αυτός με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0, δίνοντας από νωρίς το προβάδισμα στην ομάδα του.Πίεση από Μαρσέιγ
Στην συνέχεια, όμως, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορούν να τις μετατρέψουν σε γκολ. Στο 9ο λεπτό ο Ζινιάκ βρέθηκε μόνος απέναντι στον Φαν ντερ Σαρ, αλλά έστ