Η Λεβερκούζεν επικράτησε με 4-2 της Στουτγκάρδης και επέστρεψε στην 2η θέση

Στην θέση του βαθμολογικού πίνακα επέστρεψε η Μπάγερ Λεβερκούζεν, που επικράτησε με 4-2 της Στουτγκάρδης σε ένα παιχνίδι με αρκετές ανατροπές και τις ασπιρίνες να... ξυπνούν και να παίρνουν την νίκη στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το δεξί στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 6ο μόλις λεπτό με τον Κίσλινγκ. Η απάντηση της Στουτγκάρδης ήταν άμεση με τον Χάρνικ να ισοφαρίζει σε 1-1 δέκα λεπτά αργότερα.Η Λεβερκούζεν πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 41` με τον Κάστρο να νικάει
τον Ουλρεϊχ και να γράφει το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και πάλι όμως χάρη στο γκολ του Κουζμάνοβιτς στο 52`.Οι ασπιρίνες προσπάθησαν στα λεπτά που ακολούθησαν να πετύχουν και τρίτο γκολ, αλλά η πίεσή τους απέδωσε καρπούς στο 81` με τον Ρέιναρτζ να κάνει το 3-2 στο 81`.Την νίκη για την Λεβερκούζεν κλείδωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κίσλινγκ, που με δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-2.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 23ης αγων