Η Κέρκυρα νίκησε τον Πανσερραϊκό με 2-0 στις Σέρρες για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος

Η Κέρκυρα νίκησε τον Πανσερραϊκό με 2-0 στις Σέρρες για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος, κάνοντας ακόμα ένα σημαντικό βήμα, στην προσπάθειά της να μείνει στην κατηγορία. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο συνήθης ύποπτος Επστάιν, που άνοιξε το σκορ, φτάνοντας τα πέντε γκολ στη φετινή Σούπερ Λίγκα. Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους,

ο Ιεροκλής Στολτίδης. Καλύτερος ο Πανσερραϊκός στο δεύτερο ημίχρονο, πλήρωσε τις πολλές χαμένες ευκαιρίες του και το κακό πρώτο μέρος, στο οποίο δε δημιούργησε καμία ουσιαστική απειλή για την εστία του Κωνσταντόπουλου.

Ο συνήθης ύποπτοςΤο πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικά σαν να μην έγινε, έστω κι αν σε εκείνο το σημείο η Κέρκυρα πέτυχε το γκολ που έκανε και τη διαφορά τελικά στο παιχνίδι. Η φάση του γκολ ήταν και η μοναδική αξιόλογη στιγμή των πρώτων 45 λεπτών άλλωστε, με τον... σύνηθη ύποπτο, Ντένις Επστάιν, να εκμεταλλεύεται την ταχύτητά του και την εξαιρετική μπαλιά του Στολτίδη στο 25` και με ωραίο πλασέ να ανοίγει το σκορ. Οι γηπεδούχοι εί