Η Καλαμάτα νίκησε 2-1 τον Πιερικό και έμεινε ζωντανή για παραμονή στη Β` Εθνική

Το φιλί της ζωής από την... άσπρη βούλα έδωσε ο Τάσιτς στο 89ο λεπτό στην Καλαμάτα, αφού με το εύστοχο πέναλτι που πέτυχε ο σέρβος χάρισε τη νίκη στην Μαύρη Θύελλα με 2-1 επί του Πιερικού και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες της ομάδας του για παραμονή στην Β' Εθνική και τη νέα περίοδο. Στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι διατυπώνουν αρκετά παράπονα για την διαιτησία του Γαβρίλη (Αθηνών), τόσο για τη φάση του πέναλτι, που καταλόγισε

για χέρι του Εξουζίδη, όσο και για ένα γκολ του Ολγκίν στο 59' που ακύρωσε ο δεύτερος βοηθός Ζώρζος. Να σημειωθεί ότι στο φινάλε υπήρξε ένταση και μικροσυμπλοκές ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων.

Το ματς άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα της Μεσσηνίας καθώς μόλις στο 4', ο Κουτσοσπύρος επιχείρησε σουτ, ο τερματοφύλακας Γουμάγιας απέκρουσε, αλλά η μπάλα έφτασε στον Ετέροβιτς, ο οποίος σκόραρε από κοντά κάνοντας το 1-0.  Επτά λεπτά αργότερα, ο Πιερικός έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όμως την κεφαλιά του Κοντέων απέκρουσε εντυπωσια