Η Ιντερ επικράτησε εύκολα με 3-0 της Μάντσεστερ Σίτι

23:25 1/8/2010 - Πηγή: Sport.gr

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο φιλικό της προσεχούς Τρίτης στο Τορόντο του Καναδά, Ιντερ συνέτριψε με 3-0 την Μάντσεστερ Σίτι σε παιχνίδι προετοιμασίας αποδεικνύοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα του Ράφαελ Μπενίτεθ. Το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Βίκτορ Ομπίνα με φοβερό διαγώνιο σουτ, ενώ ο νιγηριανός διπλασίασε τα τέρματά του στο 54',

με τη βοήθεια του Τζόλεον Λέσκοτ, ο οποίος άλλαξε την πορεία της μπάλας στο σουτ που επιχείρησε. Το τελικό 3-0 "έγραψε" στο 74ο λεπτό ο Κριστιάνο Μπιράγκι.

Ιντερ: Καστελάτσι, Σανέτι (62' Ναταλίνο), Κόρδοβα, Ματεράτσι (84' Νουάκουο), Κίβου (62' Μπιράγκι), Μαριγκά (78' Ντελ'Ανιέλο), Καμπιάσο (62' Στάνκοβιτς), Ομπίνα (72' Μπιαμπιανί), Κουτίνιο (72' Μανσίνι), Όμπι (62' ’λιμπεκ), Πάντεφ (62' Ετό).

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ (46' Γκίβεν), Σαμπαλέτα, Κ. Τουρέ (65' Μπογιατά), Κομπανί (80' ’ιρλαντ), Μπριτζ (46' Κάνινγκχαμ), Βιεϊρά, Τζόνσον, Γ. Τουρέ (46' Λέσκοτ), Μπάρ