Η Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-2 της Μπλάκπουλ με ανατροπή σε εξ αναβολής παιχνίδι

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε μία μεγάλη ανατροπή και με οδηγό τον Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ επικράτησε με 3-2 της Μπλάκπουλ σε εξ αναβολής αγώνα για την 16η αγωνιστική. Οι κόκκινοι διάβολοι όμως δεν μπόρεσαν να χαρούν όσο θα ήθελαν την νίκη τους, καθώς ο Ράφαελ τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε με φορείο εκτός γηπέδου. Πύρρειος νίκη για Γιουνάιτεντ
Αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πετύχει την ανατροπή και να επικρατήσει με 3-2 της Μπλάκπουλ
στο Μπλούμφιλντ Ρόουντ σε εξ αναβολής παιχνίδι, με την ομάδα του Σερ Αλεξ Φέργκιουσον να παραμένει στην κορυφή και στο +5 από τους διώκτες της.Οι γηπεδούχοι έπιασαν στον... ύπνο την Μάντσεστερ και κατάφεραν να πετύχουν πρώτοι γκολ. Ηταν το 15ο λεπτό όταν ο Κάθκαρτ νίκησε τον Φαν ντερ Σαρ και έκανε το 1-0, πληγώνοντας την πρώην του ομάδα.Οι κόκκινοι διάβολοι προσπάθησαν να απαντήσουν στα λεπτά που ακολούθησαν, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, αλλά η Μπλάκπουλ ήταν αυτή π