Η Φράιμπουργκ επικράτησε εύκολα με 3-0 της Γκλάντμπαχ

Εύκολο απόγευμα πέρασε η Φράιμπουργκ, που επιβλήθηκε με 3-0 της ουραγού Γκλάντμπαχ, με τον Ντέμπα Σισέ να είναι ο κορυφαίος παίκτης, πετυχαίνοντας τα δύο από τα τρία γκολ και δημιουργώντας το τρίτο. Οι γηπεδούχοι αν και μπήκαν μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο, κατάφεραν να προηγηθούν στο 19ο λεπτό με τον Νίκου να γεμίζει και τον Σισέ να πιάνει την κεφαλιά και να γράφει το 1-0. Τέσσερα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο μέρος, ο Σισέ επιχείρησε ένα δυνατό σουτ ο Χέιμεροθ δεν
μπόρεσε να μπλοκάρει σταθερά και ο Μπαρθ από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της Φράιμπουργκ.Παρόλο που είχαν προβάδισμα δύο τερμάτων, οι παίκτες του Ρόμπιν Ντατ δεν σταμάτησαν να πιέζουν και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και στο 59` ο Σισέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, κλειδώνοντας το τρίποντο για την ομάδα του και πανηγυρίζοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.Η Γκλάντμπαχ δεν μπόρεσε να πετύχει έστω το γκολ της τιμής και παραμένει στην τελευταία θέση με μόλις 10 βαθμούς, ενώ η Φράιμπουργκ με το τρ