Η Ανόρθωση ηττήθηκε με 1-2 από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και αποκλείστηκε από το Europa League

Δεν μπόρεσε να κάνει το... θαύμα η Ανόρθωση, που γνώρισε νέα ήττα με 1-2 από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο Αντώνης Παπαδόπουλος και αποχαιρέτισε οριστικά το Europa League, ύστερα και από το βαρύ 0-4 στη Ρωσία. Οι παίκτες του Γκιγιέρμο Ογιος

είχαν πολύ δύσκολη αποστολή, να πετύχουν δηλαδή τουλάχιστον πέντε γκολ και να μη δεχθούν κανένα προκειμένου να πάρουν το εισιτήριο για τους ομίλους της διοργάνωσης, αλλά δεν τα κατάφεραν, παρόλο που άνοιξαν πρώτοι το σκορ με τον Καφού στο 76ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στα πρώτα λεπτά και δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά στο 19` ο Λαβόρδε τραυματίστηκε και χρειάστηκε να γίνει η πρώτη αναγκαστική αλλαγή, με τον Κονσίστρε να παίρνει τη θέση του στον αγωνιστικό χώρο. Η Ανόρθωση δεν μπόρεσε στη συνέχεια να πλησιάσει απειλητικά τα αντίπαλα καρέ, ενώ η ΤΣΣΚΑ βρέθηκε κοντά στο να κάνει το 1-0 στο 41` αλλά ο Κόζατσικ είπε όχι στον Τόσιτς.

Λίγες επιθετικές πρωτοβουλίες είχαν και οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, και