Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό την Δευτέρα (7/2, 17:15, Σπορ+) για την 2η αγωνιστική της φάσης 1-6 της Α1 βόλεϊ γυναικών

22:56 6/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Το δεύτερο ραντεβού τους σε διάστημα 20 ημερών δίνουν ΑΕΚ και Παναθηναϊκός, αυτή τη φορά για τον Β` γύρο της Α1 βόλεϊ γυναικών και όχι στο Μετς, αλλά στη Φιλαδέλφεια. Ενωση και Τριφύλλι αναμετρώνται την Δευτέρα (17:15, Σπορ+) στο κλειστό γήπεδο του Ιωνικού, στον αγώνα που θα κλείσει την αυλαία της 2ης αγωνιστικής της φάσης 1-6 του
πρωταθλήματος. Η πρώτη... συνάντηση φέτος για τις δύο ομάδες ήταν στις 17 Ιανουαρίου στο Μετς, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της κανονικής περιόδου. Τότε ο Παναθηναϊκός, που... καιγόταν για βαθμούς, είχε επικρατήσει της, πρώτης ούτως ή άλλως, ΑΕΚ, με 3-2 σετ, σε ένα ματς με αρκετές εναλλαγές στο σκορ, μοιρασμένο παιχνίδι και την επικράτηση τελικά του Τριφυλλιού.Από τότε ο πρωταθλητής Ελλάδας μετρά δύο νίκες (μία επί του Ηρακλή για την κανονική περίοδο και μία επί του Μαρκόπουλου για την φάση 1-6) και η Ενωση μία νίκη (επί του Ολυμπιακού στην τελευταία αγωνιστική) και μία ήττα (από το Ανατόλια, για τον Β` γύρο).Ερωτηματικό στη διαγώνιο