Η ΑΕΚ πραγματοποίησε πολύ κακή εμφάνιση, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον Θρασύβουλο

20:45 4/9/2010 - Πηγή: Sport.gr

Πολύ κακή εμφάνιση για την ΑΕΚ στο φιλικό απέναντι στον Θρασύβουλο στην Φυλή, με την Ενωση να γνωρίζει την ήττα με 1-0, προβληματίζοντας τον Ντούσαν Μπάγεβιτς και τους λιγοστούς της φίλους. Καλές εντυπώσεις από Πατσατζόγλου, Νασούτι, λίγα πράγματα από Γκερέιρο, απογοητευτικός ο Νταντόμο. Στο 35` το γκολ

του Θρασύβουλου από τον Ζαχαρόπουλο, έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Μπλάνκο, με τον Σιδεράκη να αποκρούει.

Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς περίμενε το συγκεκριμένο φιλικό για να δει την αγωνιστική κατάσταση συγκεκριμένων παικτών και δη των Νασούτι, Πατσατζόγλου, Γκερέιρο, Νταντόμο ωστόσο παρά την καλή παρουσία των δύο πρώτων, είδε και πάλι τα γνωστά προβλήματα. Μια ομάδα ασύνδετη, με πολλά προβλήματα στην ανάπτυξη, παιδαριώδη λάθη στην άμυνα και προβλήματα στη συνεργασία.

Ο Χρήστος Πατσατζόγλου άφησε καλές εντυπώσεις για πρώτο παιχνίδι, ειδικά από το 70ο λεπτό όταν και αγωνίστηκε ως δεξιός μπακ. Ο Πάτσα, ξεκίνησε στόπερ δίπλα στον Νασούτι, ο οποίος ξεχώρισε και με την