Γκολάρα ο Κάρα, αποκλεισμός για Φούλαμ - Πρόκριση για Τσέλσι

Ο Γιώργος Καραγκούνης έβαλε την υπογραφή του στο εκτός έδρας ματς με τη Λέστερ για τον 4ο γύρο του League Cup, ωστόσο η ομάδα του ηττήθηκε με 3-4 και αποκλείστηκε. Διπλό στο Emirates και πρόκριση για την Τσέλσι, 4άρα η Γιουνάιτεντ. Σοβαρός τραυματισμός για τον Σνόντγκρας της Νόριτς.Η Φούλαμ έκανε... χαρακίρι, αφού απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη ισοφάρισε τη Λέστερ σε 3-3 στο 87' (1-3 στο 51'), ωστόσο
ο Ντάιερ σκόραρε στο 90ό λεπτό, στέλνοντας στον επόμενο γύρος τις Αλεπούδες.Ο Αρσέν Βενγκέρ έριξε... ρεζέρβες στο ντέρμπι της Αρσεναλ με την Τσέλσι, που είχε στην 11άδα ένα μίγμα βασικών και αναπληρωματικών. Οι μπλε πήραν τη νίκη με 2-0, χάρη σε τέρματα των Αθπιλικουέτα και Μάτα.Στο Ολντ Τράφορντ η Γιουνάιτεντ νίκησε 4-0 τη Νόριτς, σ' ένα ματς που σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του επιθετικού της Νόριτς, Ρόμπερτ Σνόντγκρας, ο οποίος σε μια άτσαλη πτώση ύστερα από κεφαλιά που επιχείρησε, γύρισε το γόνατό του!Δύο γκολ για τη Γιουνάιτεντ πέτυχε ο Τσικαρίτο και από ένα οι Τζόουνς και Φάμπιο.Στην επόμενη φάση προκρίθηκε και η Γουέστ Χαμ, περνώντας με 2-0 από την έδρα της Μπέρνλι. Ο Τέιλορ στο 76' και ο Κόλισον στις καθυστερήσεις πέτυχαν τα γκολ για τα "Σφυριά".