Γκέλαραν ΟΦΗ και Διαγόρας, επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα Δράμας

Χωρίς νικητή έληξαν τα δύο σημαντικότερα ματς που έλαβαν χώρα την Κυριακή (20/2) για την 23η αγωνιστική της Football League. Στο ντέρμπι του Ηρακλείου ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος με την ομάδα των Τρικάλων (1-1), ενώ στην Κομοτηνή, Πανθρακικός και Διαγόρας έμειναν στο στείρο 0-0. Στο Γεντί Κουλέ ο ΟΦΗ
μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με τον Αγρίτη στο 37ο λεπτό. Κόντρα στη ροή του αγώνα η ομάδα των Τρικάλων ισοφάρισε στο 43' με γκολ του Μίνγκα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη με τους Ρούσεφ και Παπουλή, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Στο δημοτικό στάδιο της Κομοτηνής, σε ένα πολύ κακό ποιοτικά παιχνίδι, Πανθρακικός και Διαγόρας έμειναν στο 0-0.Στη Δράμα, η Δόξα επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 συνεχόμενες ήττες, επικρατώντας εύκολα με 2-0 του Θρασύβουλου. Το σκορ για τους μαυραετούς άνοιξε στο 21' με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Αλεξάντροβιτς, ενώ τα τέρματα των γηπεδούχων διπλασίασε στο 65' ο Μαρκόφσκι. Η ομάδα του Μ