Για δεύτερη φορά με την Ουντινέζε ο ΠΑΟΚ

Για δεύτερη φορά στην ιστορία του θα αντιμετωπίσει την Ουντινέζε ο ΠΑΟΚ και ελπίζει πως τα πράγματα θα εξελιχθούν όπως στην πρώτη.

Ο Δικέφαλος κληρώθηκε με την ιταλική ομάδα στη φάση των 32 του Europa League και θα διεκδικήσει την πρόκριση στους 16, έχοντας την παράδοση με το μέρος του.

Οι δύο ομάδες έχουν ξαναβρεθεί στο Κύπελλο UEFA τη σεζόν 2000-01,

στον δεύτερο γύρο της διοργάνωσης και τότε ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που πήρε την πρόκριση.

Στο πρώτο ματς στην Ιταλία η Ουντινέζε είχε πάρει τη νίκη με 1-0, χάρη σε γκολ του Μαρτζιότα στο 84ο λεπτό, αλλά στη ρεβάνς ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ.

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ο Δικέφαλος νίκησε με 3-0 την Ουντινέζε και πήρε πανηγυρική πρόκριση.

Στο 73` ο Καμπς έκανε το 1-0 και το ματς πήγε στην παράταση, όπου ο αργεντινός άσος του ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το τελικό 3-0 έγραψε ο Νίκος Φρούσσος.