Φιλική τεσσάρα για τον Πλατανιά Χανίων

22:54 8/9/2012 - Πηγή: Sport.gr
Ο Πλατανιάς Χανίων επικράτησε εύκολα με 4-1 του Κισσαμικού, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (8/9) στο γήπεδο του Μάλεμε.Οι παίκτες του Γιάννη Χατζινικολάου ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και μόλις στο 2' άνοιξαν το σκορ, με γκολ του Αναστασάκου, ενώ στο 15' ο Μαραγκουδάκης διπλασίασε το προβάδισμα του Πλατανιά.Ο Πλατανιάς συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και επτά λεπτά αργότερα, ο Ουκάρ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για τους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν να μειώσουν στο 37', με τον Παναθανασίου.Στο
δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, λόγω των πολλών αλλαγών σε πρόσωπα και σχήματα που έκαναν οι δύο προπονητές. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μιρτσέτα στο 67'.Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Λαζαρίδης, Αργυρόπουλος, Τζανής, Δημήτρης, Κανακούδης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Μαραγκουδάκης, Ουντότζι, Αναστασάκος.Αγωνίστηκαν και οι: Παληγεώργος, Ζάλουντοκ, Κουρτεσιώτης, Βαρουξάκης, Δέντσας, Γκονζάλες, Τσοντάκης, Μαρτσάκης, Μιρτσέτα, Δράμι, Γιακουμάκης και Σαμπέδρο.