Φιλική νίκη του Πανθρακικού με 2-1 επί της Ξάνθης στα Πηγάδια

Σε φιλική αναμέτρηση, που πραγματοποιήθηκε στα Πηγάδια, ο Πανθρακικός επικράτησε της Ξάνθης με 2-1. Ρομπέρ και Καζάκης τα γκολ των νικητών, ο Μπούγκα το μοναδικό των γηπεδούχων.

Το προβάδισμα στην ομάδα της Κομοτηνής έδωσε ο Ρομπέρ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 20'. Στο α' ημίχρονο ο Πανθρακικός είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, αλλά η κεφαλιά του Ματεντζίδη σταμάτησε στο δοκάρι.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Μπούγκα κέρδισε πέναλτι από τον Ρομπέρ. Την εκτέλεσή

του ανέλαβε ο Πόι, ο οποίος ευστόχησε και ισοφάρισε. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 64' ο Καζάκης με κοντινή προβολή.

Skoda Ξάνθη: Γκσπούρνιγκ, Κωστούλας , Φλίσκας, Μπέρτος, Τζιωρτζόπουλος, Βασιλακάκης , Τζάρετ, Κιντάνα, Μαρσελίνιο, Πόι, Μπούγκα. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Λυμπερόπουλος, Στίγκα, Παπαδόπουλος, Καραπατσιάς, Χαριτίδης, Μελισσόπουλος και Κομεσίδης.

Πανθρακικός: Βρονταράς, Σακελλαρίου, Κανωτίδης, Ματεντζίδης, Ιασωνίδης, Ολίσε, Λόπ