Φιλική νίκη του Εργοτέλη με 3-0 επί της Χερσονήσου

Ο Νίκος Καραγεωργίου είχε την ευκαιρία να τσεκάρει, ως επί το πλείστον, τις "ρεζέρβες" του, στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρως με την Χερσόνησο που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου (26/3), με τον Εργοτέλη να παίρνει τη νίκη με σκορ 3-0 στο Παγκρήτιο Στάδιο. Οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν εύκολα της ομάδας, που αγωνίζεται στην Football League 2, στο φιλικό παιχνίδι που είχε διάρκεια 60 λεπτά (δύο ημίχρονα των 30 λεπτών) .

Τα γκολ
για την ομάδα του Εργοτέλη σημείωσαν ο Κυριακίδης (9’) με πλασέ, ο Σαρρής (35’) με δυνατό σουτ και ο Μπρούνο (56’) με πλασέ.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Σασιασβίλι, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Βίσιο, Μπέτο, Κυριακίδης (31’ Ρομάνο), Σαρρής, Χαντί, Μπρούνο, Ρουμπάκης.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Μουντράκης, Αραβιάκης, Γενιτσαρίδης, Σωμαράκης, Χαλκιαδάκης, Ματθαιάκης, Μαραγκουδάκης, Μπέρκης, Καλογέρης, Καλομοίρης, Κίτσας. Επαιξαν και οι: Μυλωνάς, Περάκης, Γιακουμάκης, Σπανουδάκης, Νύχταρης και Μηλάκης.Οι παίκτες που δεν αγωνίστηκαν έκαναν προπόνηση στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρητίου σταδίου.Την Κυριακή (27/3) ο Νίκος Καραγεωργίου έχει δώσει ρεπό, με τους παίκτες να επιστρέφουν στις προπονήσεις το πρωί της Δευτέρας (28/3).