Φιλική νίκη του Ατρόμητου επί του Λεβαδειακού

21:48 6/8/2013 - Πηγή: Sport.gr
Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι επί ελληνικού εδάφους, ο Ατρόμητος έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού στο γήπεδο της Λιβαδειάς.Πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα, ο Καραγκούνης βγήκε τετ α τετ, αλλά τον σταμάτησε ο Στρατηλάτης. Στο 13', ο Καραγκούνης γύρισε στον Παπαδόπουλο που έπιασε απευθείας το σουτ, αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.Στο 37', ο Δημούτσος δέχθηκε χτύπημα στο κεφάλι κι αντικαταστάθηκε περισσότερο για προληπτικούς λόγους από τον Μπάλλα. Με την εκπνοή του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με προβολή του Μανωλά,
πιάνοντας στον... ύπνο την άμυνα του Ατρόμητου.Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους, παρά τις πολλές αλλαγές και κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι.Στο 53' από πάσα του Μπρίτο, ο Ούμπιντες ισοφάρισε με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 76' μετά από φάση διαρκείας, ο Μπάλλας με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.Με την συμπλήρωση του 90λεπτου, Τζαμάλ και Καλλέργης άλλαξαν ωραία τη μπάλα, ο τελευταίος έκανε την σέντρα και ο Καραμάνος που πετάχθηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.Ατρόμητος: Τσενάμο, Νάστο, Φυτανίδη, Ταυλαρίδη, Γιαννούλη, Ιγκλέσια, Δημούτσος (37' Μπάλλα), Καραγκούνη, Ούμπιντες, Καραμάνο, Παπαδόπουλο.Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Σηφάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τζαμάλ, Λαζαρίδης, Γρομητσάρης, Καλλέργης, Φάμπιο, Μπρίτο.