Φιλική νίκη επί του Πλατανιά ο ΠΑΣ

Νέα φιλική νίκη για τον ΠΑΣ στο Καρπενήσι. Μετά την επικράτηση επί του Αστέρα, η ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε με 2-1 και τον Πλατανιά.Στο 11ο λεπτό ο Μιχαήλ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ντάσιου. Ο Πλατανιάς ισοφάρισε στο 63' με πλασέ του Γιακουμάκη και στο 84'  ο Αυγενικού με κεφαλιά, έπειτα από φάουλ του Ιλιτς, διαμόρφωσε το τελικό 2-1.ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλιδης (28' Αμπάρης), Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μουσκάι, Κειτά, Ιωάννου, Χαρίσης (29' Αυγενικού), Βισέντο, Νάκος, Γιάκος.Στο δεύτερο ημίχρονο: Αμπάρης, Ρουμπουλάκου, Κολοβέτσιος, Μπέριος, Λίλα, Τσουκαλάς, Βίλα, Ίλιτς, Σωτηρίου.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Περιστερίδης, Δημήτρης, Ιντζίδης, Ζουμπουλάκης, Ράφαελ, Στόλερ, Τετέ, Μπέλιτς, Γουνδουλάκης, Μάρτσάκης, Τόρες.Στο δεύτερο ημίχρονο: Γιακουμάκης Γ. , Γιακουμάκης, Σέρα, Ντεντάκης, Αγκιλέρα, Σούκιας, Τσικουδάκης, Γεωργαλίδης.