Φιλική ήττα του Ατρόμητου στο Αγρίνιο

Την ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε ο Ατρόμητος από τον Παναιτωλικό σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Αγρίνιο.

Ο Στάθης Καραμαλίκης άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Μάριο Γκούρμα στο 57` διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού.

Ο Ατρόμητος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο, με καλή κυκλοφορία της μπάλας, ωστόσο η αναποτελεσματικότητα στη δημιουργία ευκαιριών είναι αυτό που μένει στον Γιώργο Δώνη και καλείται να το διορθώσει σχεδόν μία εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.Οι συνθέσεις:Παναιτωλικός (Γιάννης

Νταλακούρας): Τζενάμο, Μπακάκης, Γκόλιας, Ετζεκουέλε, Παλαιολόγος, Γκούνκελ, Μόρετς, Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης (26` Γκουμάλ), Καραμαλίκης, Παππάς. Αγωνίστηκαν και οι: Μπαμπανιώτης, Αναστασιάδης, Βούκοβιτς, Κούσας, Μουμίν, Πασάς, Μπελεβώνης, Γκούρμα, Μπερερής, Μούλεκ, Γουίλσον.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς, Μπαζίνσκι, Μασάμπα, Νεμπεγλέρας, Σαρμιέντο, Καραγκούνης, Φαβάλι (58` Καρ