Φιλική ήττα... ημιχρόνου για την ΑΕΚ

19:18 5/8/2012 - Πηγή: Sport.gr
Οι δύο ομάδες... μονομάχησαν μόνο για 45 λεπτά (1-0 η Νοτς Κάουντι), καθώς η έντονη βροχόπτωση δεν επέτρεψε τη διεξαγωγή του δεύτερου ημιχρόνου.Οσο παίχτηκε ποδόσφαιρο, η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου έδειξε αδυναμίες στο κέντρο της άμυνας, έχοντας όμως ως δικαιολογία τις απουσίες των Μπουγαϊδη, Γιάγκο και Ματεζίδη.Επίσης, η αφετηρία της Ενωσης ήταν... καρμπόν με ό,τι μας έχει δείξει έως τώρα σε όλα τα φιλικά της παιχνίδια. Νωθρό ξεκίνημα, με πολλά και αβίαστα λάθη. Ο Νοτς Κάουντι, μάλιστα, εξαργύρωσε την υπεροχή που είχε στο 18ο λεπτό με τον Τζατζ να πλασάρει τον -εξαιρετικό κατά τ' άλλα- Γιάννη Αραμπατζή.Στη
συνέχεια η ΑΕΚ κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση, χωρίς όμως να δημιουργήσει απειλητικές καταστάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία.Η 11άδα της ΑΕΚ: Αραμπατζής, Σταμάτης, Γρόντης, Αγκιρίπα, Φούντας, Λαγός, Αρκούδας, Τσαμουρλίδης, Γκερέιρο (38' Κοτσαρίδης), Ρίκα, Παυλής.Η 11άδα της Νότς Κάουντι: Μπιαλκόφσκι, Μπίσοπ, Σμιθ, Λίκοκ, Λιτλ, Τζατζ, Χιουζ, Αρκεν, Λαμπαντί, Πουκό, Γουίλιαμς.