Φιλική 4άρα του Αρη στην Πιρίν

Θετικό ήταν το πρώτο δείγμα του νέου Αρη, ο οποίος επικράτησε με 4-0 της βουλγαρικής Πιρίν, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας του στο Πράβετς της Βουλγαρίας. Πρωταγωνιστής ο Μανιάς, που πέτυχε δύο γκολ.Με τέρματα των Μανιά (2), Αγγελούδη και Σταμπολζίεφ, ο Αρης επικράτησε με 4-0 της Πιρίν, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας στο Πράβετς της Βουλγαρίας. Η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου είχε την υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια του
αγώνα και έδειξε καλά στοιχεία.Ο Αρης άνοιξε το σκορ, στην πρώτη καλή στιγμή που δημιούργησε. Στο 19', ο Μανιάς, μετά από κάθετη πάσα του Τριανταφυλλάκου, πλάσαρε εύστοχα στην κίνηση και έκανε το 1-0.Επτά λεπτά αργότερα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης... άγγιξε το 2-0, αλλά το σουτ του Τριανταφυλλάκου από το ύψος της περιοχής σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Γιάνεφ. Οτι δεν κατάφερε ο Τριανταφυλλάκος, το πέτυχε ο Μανιάς στο 29', ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διπλασίασε το προβάδισμα της ελληνικής ομάδας.Η ομάδα του Χατζηνικολάου ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, όπως και το πρώτο. Στο 55', ο Αγγελούδης, με σουτ από το ύψος της περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 72' ο Σταμποζλίεφ σε κενή εστία διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον Αρη.Αρης: Μπουζάνης (31' Καράδαης), Κύργιας, Πουλίδο, Oικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Παπαδόπουλος, Μαργαρίτης, Καλούδης (31' Ψυχογιός), Σταυρόπουλος, Μανιάς, Καραγιάννης (31' Κοτσαρίδης).Αρης (Β' ημίχρονο): Καράδαης (60' Γκέλης), Αγγελούδης, Σουνάς, Κοτσαρίδης (60' Σταμπολζίεφ), Γκόλιας, Ψυχογιός (60' Αχείμαστος), Νταμαρλής, Ηρακλής, Ρένια, Ελσνερ, Αντωνιάδης.Πιρίν: Γιάνεφ, Λαπάντοφ, Φιντάνιν, Γκούτσεφ, Βιτάνοφ, Νικόλοφ, Λαζάροφ, Παναγιότοφ, Μάρτσεφ Β., Μπλιζνάκοφ, Πετρόφ.