Εβρεξε... γκολ στην Κύπρο!

Η... κρίση δεν αγγίζει το ποδόσφαιρο της Κύπρου που στην πρώτη δόση της 26ης αγωνιστικής χάρισε γκολ και θέαμα.Απίστευτο ματς ανάμεσα σε Αλκή και Αχνα, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με το... εξωπραγματικό 6-5!6άρα και για την Ομόνοια, 6-0 τη Νέα Σαλαμίνα στο ΓΣΠ, ενώ με 5άρα (5-0) πέρασε από την Πάφο ο Ολυμπιακός Λευκωσίας!Το ματς της ημέρας ασφαλώς και ήταν αυτό ανάμεσα σε Αλκή και Αχνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 3-1 στο ημίχρονο, ωστόσο μέχρι το 60ό λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή (4-3).Η Αχαν απάντησε στο 63', ισοφαρίζοντας σε 4-4. Το φινάλε ήταν εξίσου εντυπωσιακό. Στο 87' οι γηπεδούχοι έκαναν το 5-4, στο 90' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 5-5 και στο 94' ο Σίντνεϊ διαμόρφωσε το τελικό 6-5.Στα υπόλοιπα... φυσιολογικά ματς, η ΑΕΛ πέτυχε διπλό στο Παραλίμνι, επικρατώντας 2-1 της ΕΝΠ.