Επτάψυχες... Μαυρόγατες!

Με γκολ του Κόλμπακ δέκα δευτερόλεπτα πριν από τη συμπλήρωση των 5' των καθυστερήσεων, η Σάντερλαντ πήρε χρυσό βαθμό στην Ουαλία, ισοφαρίζοντας σε 2-2 την Κάρντιφ.Οι Μαυρόγατες ισοφάρισαν στο 83' με τον Φλέτσερ και πήραν αυτό που - βάσει εμφάνισης- άξιζαν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κόλμπακ. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με 2-0 χάρη στα τέρματα των Ματς στο 6' και Κάμπελ στο 58'.Η Σάντερλαντ, έτσι, παρέμεινε για 4ο ματς χωρίς ήττα (3 "Χ", 1 νίκη), ωστόσο βρίσκεται ακόμα στην τελευταία θέση με 14 βαθμούς. Τρίτο ματς χωρίς νίκη για την Κάρντιφ, που βέβαια προέρχεται και από τις αντιδράσεις που έφερε η απόφαση του Ταν να απολύσει τον Μακάι.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:Σάββατο (28/12)Γουέστ Χαμ - Γουέστ Μπρομ 3-3 (4' Κόουλ, 65' Μαϊγκά, 67' Νόλαν - 40', 45'+1' Ανελκά, 69' Μπεραϊνο)Νόριτς Σίτι - Μάντσεστερ Γ. 0-1 (57' Γουέλμπεκ)Αστον Βίλα - Σουόνσι Σίτι 1-1 (7' Αγκμπονλαχόρ - 36' Λαμάχ)Χαλ Σίτι - Φούλαμ 6-0 (49' Ελ Μοχαμαντί, 60', 84' Κόρεν, 63' Μπόιντ, 67' Χάντλεστοουν, 74' Φράιατ)Μάντσεστερ Σ. - Κρίσταλ Πάλας 1-0 (66' Τζέκο)Κάρντιφ Σίτι - Σάντερλαντ 2-1 (6' Ματς, 58' Κάμπελ - 83' Φλέτσερ, 90+5' Κόλμπακ)Κυριακή (29/12)15:30 Νιούκαστλ - Αρσεναλ     15:30 Εβερτον - Σαουθάμπτον     18:00 Τσέλσι - Λίβερπουλ     18:00 Τότεναμ - Στόουκ Σίτι