Επιτέλους νίκη για την ΑΕΛ, τρένο η Βέροια

18:53 4/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Στο AEL FC Arena, η Λάρισα νίκησε τον Εθνικό Αστέρα με 2-0. Το σκορ άνοιξε με γκολ - πέναλτι ο Μασίνια μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Μπλέντι στο 62' έκανε το 2-0.Στη Βέροια, η τοπική ομάδα πέτυχε ακόμα μία νίκη... ανόδου, 3-0 τα Γιαννιτσά, "καθαρίζοντας" από το ημίχρονο με τα γκολ
των Ολαϊτάν (20') και Κάντι (40'). Στο 69' ο Μπαργκάν έγραψε το τελικό 3-0.Σπουδαίο διπλό πέτυχε η Επανομή στην Κατερίνη, επικρατώντας 2-1 του Πιερικού. Εκτός έδρας νίκη και την Παναχαϊκή, που πέρασε με 3-1 από τη Φυλή.Στο Ελ Πάσο (photo), τέλος, η Καλλιθέα έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί της, επικρατώντας 4-0 του Αγροτικού. Ολα τα γκολ σημειώθηκαν στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Xτ τρικ πέτυχε ο Φαρινόλα.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 24ης αγωνιστικής στη Football LeagueΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0 (43' Λεοζίνιο)ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0-0ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-3 (55' Μπεγκόνια  - 38', 85' Ουρτάδο, 68' Ντίνας)ΛΑΡΙΣΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0 (1' πεν Ζεκίνια, 62' Μπλέντι σουτ)ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 4-0 (51' πεν Κατσίκης, 57', 63', 81' Φαρινόλα σουτ)ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ 1-2 (8' Πουλόπουλος  - 3' Τράκις, 44' Γκέσιος)ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΦΩΚΙΚΟΣ 1-0 (65' Κοντογουλίδης)ΒΕΡΟΙΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-0 (19' Ολαϊτάν, 40' πεν Κάντι, 69' Μπαργκάν)