Επιστροφή στην κορυφή για Μαρούσι!

Eπιστροφή στις νίκες και στην κορυφή του πρωταθλήματος των μικρών (3η θέση και κάτω) για το Μαρούσι, που νίκησε εύκολα τον ουραγό του πρωταθλήματος, Ηρακλή και τον έστειλε ακόμα πιο κοντά στην Α2. Η ομάδα των βορείων προαστίων ήταν σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα καλύτερη από τον Γηραιό και με κορυφαίους τους Μπάγκαριτς και Χαριτόπουλο έδωσε τέλος στο σερί των τριών συνεχόμενων ηττών. Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τον Ηρακλή
να πατάει λίγο καλύτερα στο παρκέ και με βολές του Πάρκερ να προηγείται 23-19 (9’). Ο Κλεμέντε όμως απάντησε με τρίποντο λίγο πριν την λήξη της πρώτης περιόδου και στη δεύτερη περίοδο με επιμέρους σκορ 15-5 πήρε σαφές προβάδισμα στη διεκδίκηση της νίκης (37-28, 20’).Στην επανάληψη ο Ηρακλής το πάλεψε, αλλά όσο αμυντικά ήταν ευάλωτος, υστερούσε στα ριμπάουντ ελέω Μπάγκαριτς δεν μπορούσε να πετύχει την ανατροπή. Κατά αυτό τον τρόπο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το πάνω χέρι μέχρι τέλους, με τη διαφορά αν φτάνει στο +15 μετά από 30 λεπτά αγών