Εύκολη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Απόλλωνα

O ΠΑΟΚ επικράτησε με 57-44 του Απόλλωνα Πατρών, στο πλαίσιο του φιλικού τουρνουά της Πάτρας.Ο Δικέφαλος του Βορρά ξεκίμνησε δυνατά την αναμέτρηση και πήρε από το πρώτο δεκάλεπτο το προβάδισμα, ωστόσο οι γηπεδούχοι κρατούσαν την επαφή με το σκορ (22-25, 20').Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ πάτησε... γκάζι και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα της Πάτρας, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να παίρνει τελικά τη νίκη, με 57-44.Δεκάλεπτα: 11-14, 22-25, 31-45, 44-57.Απόλλων Πατρών: Κίτον 13, Αργυρόπουλος 10, Γουόκερ 6, Γκόρντον 4, Λυμπέρης 4, Πέτροβιτς 2, Λιανός 3, Κόλοου 2.ΠΑΟΚ: Καλλές 13, Τσαιρέλης 5, Χαραλαμπίδης 10(1), Παπαδόπουλος 6, Μαργαρίτης 7 (1), Χάτσερ 2, Δέδας 8 (2), ΜακΓκραθ 4, Κασελάκης 2.