Εύκολα η ΤΣΣΚΑ, 78-61 την Παρτιζάν

Την έκτη της νίκη στη φετινή Ευρωλίγκα, πέτυχε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία επικράτησε εύκολα με 78-61 της ΠαρτίζανΗ ΤΣΣΚΑ Μόσχας επιβλήθηκε με σκορ 78-61 της Παρτίζαν για την 7η αγωνιστική της Ευρωλίγκας και εδραιώθηκε στην 2η θέση του Δ' ομίλου, με απολογισμό 6-1 νίκες, πίσω από τη Μπαρτσελόνα.Οι Ρώσοι ξέφυγαν ακόμα περισσότερο στο δ' δεκάλεπτο, τρέχοντας ένα 11-4 το οποίο έστειλε τη διαφορά στους 20 πόντους (72-52).Η ΤΣΣΚΑ
ξεκίνησε τον αγώνα με επιμέρους 10-2, βάζοντας από πολύ νωρίς τις βάσεις για τη νίκη. Σταδιακά, οι Σέρβοι κατάφεραν να μειώσουν στον πόντο (16-15) και με τον Γκάγκιτς να πάρουν το προβάδισμα (16-17).Το 23-22, άφηνε ελπίδες διάκρισης για την Παρτίζαν η οποία πάντως άγγιξε μέχρι το 14' (32-29), ωστόσο η ΤΣΣΚΑ με τους Βοροντσέβιτς και Κριάπα ξέφυγε στο σκορ και έφυγε για τα αποδυτήρια στο +12 (48-36).Στο γ' δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες έχασαν εκατέρωθεν πολλά καλάθια και με το "φτωχό" επιμέρους 13-12, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν την υπέρ τους διαφορά.Στο ξεκίνημα του δ' δεκαλέπτου, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας "καθάρισε" το παιχνίδι και έφτασε πολύ εύκολα στην 6η της φετινή επικράτηση, τρέχοντας ένα γρήγορο 11-4 που εκτόξευσε τη διαφορά στους 20 πόντους.Τα δεκάλεπτα: 23-22, 25-14, 13-12, 17-13.