Εχασε έδαφος η Λάτσιο, μετά το 1-1 με την Πάρμα, νέα ήττα για Ιντερ, 1-2 από την Κίεβο

Συνεχίζει να απογοητεύει στο φετινό πρωτάθλημα η Ιντερ, που ηττήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, με 1-2 από την Κίεβο αυτή τη φορά. Σημαντικό έδαφος έχασε η Λάτσιο, που έμεινε στο 1-1 με την Πάρμα και πλέον βρίσκεται τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μίλαν. Η Παλέρμο κέρδισε με 2-1 την Τσεζένα, με το ίδιο σκορ επικράτησε η Κάλιαρι της Μπρέσια, η Κατάνια επικράτησε με 1-0 της Μπάρι και η Σαμπντόρια με 3-2 της Λέτσε. Στραβοπάτησε η Λάτσιο
Σημαντικό έδαφος
στη διεκδίκηση της κορυφής έχασε η Λάτσιο, που άφησε δύο βαθμούς στο Ενιο Ταρντίνι, μετά το 1-1 με την Πάρμα.Αν και η Λάτσιο παρουσιάστηκε καλύτερη στα πρώτα λεπτά, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Κρέσπο στο 23ο λεπτό. Οι λατσιάλι κυνήγησαν το γκολ της ισοφάρισης στη συνέχεια και η πίεσή τους απέδωσε καρπούς στην εκπνοή του πρώτου μέρους, με τον Φλοκάρι να κάνει το 1-1.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμ