Δύο γκολ ο Γκέκας, τεσσάρα η Αϊντραχτ

Με δύο γκολ του Φάνη Γκέκα, η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης γύρισε το σκορ στην έδρα της Ντιναμό Δρέσδης και πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 4-1 για τη 9η αγωνιστική της 2ης κατηγορίας Γερμανίας. Οι γηπεδούχοι, με τους οποίους αγωνίστηκε ως αλλαγή για 22 λεπτά και ο Γιάννης Παπαδόπουλος, άνοιξαν το σκορ στο 31` με τον Φίελ, όμως ο έλληνας επιθετικός απάντησε άμεσα στο 35`, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2-1! Τα υπόλοιπα γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε στο 84` και το 87` ο Ιντρισού.Οπως φαίνεται, η κλήση του Γκέκα στην Εθνική ομάδα λειτούργησε... ευεργετικά για τον έλληνα επιθετικό, ο οποίος βρίσκει τη φόρμα του την πιο κατάλληλη περίοδο, ενόψει και του... τελικού των προκριματικών του Euro 2012 με την Κροατία.