Διπλό της Μάλαγα στην Μόσχα, 94-81 την ΤΣΣΚΑ

Στοπ στο αήττητο σερί της ΤΣΣΚΑ έβαλε η Ουνικάχα Μάλαγα, που επικράτησε με 94-81 στην Μόσχα, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωιστικής του Top 16 της Euroleague. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους ισπανούς ο Μάρκους Ουίλιαμς, που πέτυχε 28 πόντους.Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, μέχρι τα μισά του πρώτου δεκαλέπτου, ωστόσο στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, με όπλο τα τρίποντα, ξέφυγαν και
έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +10 (27-17).Η Μάλαγα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου και με ηγέτη τον Ουίλιαμς, αύξησε την διαφορά της στο +15 (43-28) στο 15'. Σε εκείνο το σημείο, η ΤΣΣΚΑ... ξύπνησε και με σερί 13-2 στα τελευταία λεπτά του δεκαλέπτου, κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο -4 (43-47).Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι πέρασαν και μπροστά στο σκορ με 52-50, όμως οι παίκτες του Ρέπεσα κυριάρχησαν στο τελευταίο τρίλεπτο του δεκαλέπτου και πήγαν στην τέταρτη περίοδο με +9 (70-61).Στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον Μάρκους Ουίλιαμς να συνεχίζει την εξαιρετική του απόδοση, η Μάλαγα συνέχισε να... εκτελεί από τα 6,75μ., για να επικρατήσει με το τελικό 94-81 των ρώσων.Τα δεκάλεπτα: 17-27, 26-20, 18-23, 20-24.