Διπλό με Κάρι ο Παναθηναϊκός, 80-71 τον Απόλλωνα Πατρών

Με τον Κάρι να αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις στο ντεμπούτο του, ο Παναθηναϊκός έφυγε από την Περιβόλα με το διπλό, επικρατώντας με 80-71 του Απόλλωνα Πατρών, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Α1.Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Πεδουλάκη ο Κάρι, ο οποίος πέτυχε 18 πόντους (3/3 δίποντα, 4/6 τρίποντα), με άξιους συμπαραστάτες τους Λάσμε (14 π.) και Μπράμος (10 π.).Για το συγκρότημα του Βετούλα προσπάθησαν οι ΜακΚόλουμ
(16 π.), Γκραντ (16 π.) και Αργυρόπουλος (11 π.).Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Με πλουραλισμό στην επίθεση και έλεγχο των ριμπάουντ, ο Παναθηναικός πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +13 (45-32). Οι πράσινοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τρίτο δεκάλεπτο, μην αφήνοντας περιθώρια στους γηπεδούχους. Ο Πεδουλάκης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει πολλά διαφορετικά σχήματα χωρίς να αλλοιωθεί η εικόνα της ομάδας του. Η τρίτη περίοδος βρήκε τον Παναθηναϊκό μπροστά με 64-49. Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η τέταρτη περίοδος, με τον Απόλλωνα Πατρών να εκμεταλλεύεται την χαλάρωση του Παναθηναϊκού και να μειώνει τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους, στο τελικό 71-80.Τα δεκάλεπτα: 15-23, 17-22, 17-19, 22-16.