Δίπλο και... 3η θέση για τη Γουέστ Μπρομ!

Νικηφόρα πέρασε η Γουέστ Μπρομ από το Stadium of Light, επικρατώντας 4-2 της Σάντερλαντ στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής (αποδείχθηκε... γρουσούζικη για τι μαυρόγατες) στην Premier. Στην 3η θέση η Μπρόμγουιτς!Με τη συμπλήρωση μισής ώρα αγώνα οι λονδρέζοι πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Γκέρα, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ιδανικό γι' αυτούς τρόπο, καθώς στο 44' ο Λονγκ πέτυχε το 2-0, εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος του γκολκίπερ των γηπεδούχων, Μινιολέ.Στο 73' ο Γκάρντνερ μείωσε σε 1-2, δίνοντας ελπίδες
στις "μαυρόγατες", ωστόσο στο 81' ο διαιτητής υπέδειξς πέναλτι - φάντασμα υπέρ της Μπρόμγουιτς, με τον Λουκάκου να διαμορφώνει από τη βούλα το 1-3.Στο 86' ο Σεσενιόν μείωσε 2-3. Στις καθυστερήσεις ο Λουκάκου είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, που τελικά πέτυχαν και τέταρτο γκολ στην εκπνοή με Φόρτσουν.Πρόγραμμα, αποτελέσματα και σκόρερ 13ης αγωνιστικής Σάββατο 24/11Σάντερλαντ - Γουέστ Μπρομ 2-4 (73' Γκράντνερ, 86' Σεσενιόν - 30' Γκέρα, 44' Λονγκ, 81' πέν. Λουκάκου, 90+4' Φόρτσουν)17:00GR Εβερτον - Νόριτς Σίτι 17:00GR Μάντσεστερ Γ. - ΚΠΡ17:00GR Στόουκ Σίτι - Φούλαμ17:00GR Γουίγκαν - Ρέντινγκ 19:30GR Αστον Βίλα - ΑρσεναλΚυριακή 25/1115:30GR Σουόνσι Σίτι - Λίβερπουλ 17:00GR Σαουθάμπτον - Νιούκαστλ 18:00GR Τσέλσι - Μάντσεστερ Σ. 18:00GR Τότεναμ - Γουέστ Χαμ