Διπλό η Στουτγκάρδη επί της Καϊζερσλάουτερν

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Στουτγκάρδη πέρασε από την έδρα της Καϊζερσλάουτερν με 2-0 και ανέβηκε έστω και προσωρινά στην 4η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 52ο λεπτό ο Κακάου, ενώ το τελικό 2-0 έγραψε ο Μπουλαρούζ στο 69`.Αυτή ήταν πέμπτη ήττα των γηπεδούχων στο πρωτάθλημα, που τους κρατάει στην 15η θέση.Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικήςΠαρασκευή (30/9)Καϊζερσλάουτερν - Στουτγκάρδη 0-2 (52` Κακάου, 69` Μπουλαρούζ)Σάββατο 1/1016:30GR Μπορούσια Ντόρτμουντ - Αουγκσμπουργκ  16:30GR Μπάγερ Λεβερκούζεν - Βόλφσμπουργκ  16:30GR Νυρεμβέργη - Μάιντς  16:30GR Φράιμπουργκ - Γκλάντμπαχ  16:30GR Χόφενχαϊμ - Μπάγερν Μονάχου  16:30GR Χέρτα Βερολίνου - ΚολονίαΚυριακή 2/1016:30GR Ανόβερο - Βέρντερ Βρέμης  18:30GR Αμβούργο - Σάλκε