Διπλό η Νυρεμβέργη

23:36 8/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
Με το διπλό (1-2) από την έδρα της Αουγκσμπουργκ έφυγε η Νυρεμβέργη και ξέφυγε στους δέκα βαθμούς από τις θέσεις των μπαράζ παραμονής, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής της BundesligaΝυρεμβέργη προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Κιγιοτάκε, αλλά η Αουγκσμπουργκ ισοφάρισε σχεδόν άμεσα, στο 36' με τον Βερνέρ για να στείλει τις δύο ομάδες με το 1-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Τη νίκη στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Εσβάιν στο 54ο λεπτό, όπου διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Ενα αποτέλεσμα που επιτρέπει στη Νυρεμβέργη και ξεφύγει 10 πόντους από τις θέσεις των μπαράζ παραμονής.Αουγκσμπουργκ: Αμσίφ, Βογκτ, Κάλσεν – Μπράκερ, Κλαβάν, Οστρζόλεκ, Οτλ (71’ Μόραβεκ), Χαν, Κου, Γι (82’ Μπανσέ), Βέρνερ (63΄ Ερλ), Μέλντερς.Νυρεμβέργη: Σέφερ, Μπάλιτς (75’ Νταμπανλί), Νίλσον, Κλόσε, Πλάτενχαρτ (46’ Πινόλα), Σίμονς, Τσάντλερ, Κιγιοτάκε (84’ Γιλντίζ), Φέουλνερ, Εσβάιν, Πέκχαρτ.