Διακόπηκε το φιλικό παιχνίδι του Απόλλωνα Λεμεσού με τη Λέφσκι Σόφιας

06:36 7/7/2010 - Πηγή: Sport.gr

Λίγο πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 1-0 διακόπηκε το φιλικό ανάμεσα στον Απόλλωνα Λεμεσού και τη Λέφσκι Σόφιας την Τρίτη (06/07).

Αιτία της διακοπής ήταν το αίτημα της βουλγάρικης ομάδας να αγωνιστεί με 11 παίκτες στην επανάληψη παρά την αποβολή του Μίνεβ στο 40ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η πλευρά του Απόλλωνα δεν έκανε δεκτό το αίτημα και οι παίκτες της Λέφσκι αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο, ύστερα από εντολή του γενικού διευθυντή, Γκέοργκι Ιβάνοβ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το γκολ

του Αβραάμ στο 5ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ για τους κύπριους. Στο 28ο λεπτό ο Σεμέδο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε, καθώς ο άσος του Απόλλωνα υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο σκόρερ της ομάδας της Λεμεσού δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Λέφσκι από το σημείο του πέναλτι στο 34` και να κάνει το 2-0.