"Δεν επιτρέπεται μια μεγάλη ομάδα να δέχεται τρία ίδια γκολ"

Απέναντι σε ομάδες επιπέδου Παρί οφείλεις να είσαι 90 λεπτά συγκεντρωμένος, τόνισε ο Λουτσιάνο, χαρακτηρίζοντας "γελοίο" τον τρόπο με τον οποίο ο Ολυμπιακός δέχτηκε τα τρία γκολ στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου."Υστερα από ένα τριαντάλεπτο φανταστικό, όπου το σκορ θα μπορούσε να ήταν 3-0, το παιχνίδι τελείωσε με ένα βαρύ σκορ. Μπορώ να το χαρακτηρίσω μέχρι και γελοίο, για τις φάσεις που δέχτηκε τα γκολ
ο Ολυμπιακός", τόνισε ο Βραζιλιάνος στον NOVAΣΠΟΡ FM και συνέχισε..."Δεν πιστεύω πως έπεσε ο Ολυμπιακός, έπαιζε απέναντι σε μια ομάδα με ποιότητα και πολύ καλές μονάδες. Αν δεν είσαι προσεκτικός και δεν προσπαθείς για 90 λεπτά απέναντι σε έναν τέτοιο αντίπαλο, θα έχεις πρόβλημα. Δεν επιτρέπεται μία ομάδα σοβαρή και μεγάλη, όπως ο Ολυμπιακός, να δέχεται τρία ίδια γκολ. Είναι θέμα συγκέντρωσης από τους παίκτες, ίσως και να μην έδωσαν τόση σημασία".Οσο για την πορεία που μποεί να διαγράψει ο Ολυμπιακός στον όμιλο, είπε: "Ο Ολυμπιακός έχει τις δυνατότητες να προχωρήσει. Πίστευα πως θα κερδίσει, γιατί πάντα παρουσιάζει καλό πρόσωπο όταν παίζει με δυνατές ομάδες. Όμως σε μια τέτοια διοργάνωση θα πρέπει οι παίκτες να είναι σοβαροί για 90 λεπτά. Δεν είναι σαν το ελληνικό πρωτάθλημα, όπου υπάρχει μεγάλη διαφορά με τις άλλες ομάδες. Είναι κρίμα για τον Ολυμπιακό αυτή την απόδοση για 30-35 λεπτά να τη χαλάει στο τέλος".