Δεν έφτασε το εκπληκτικό γκολ του Ιμπραΐμοβιτς για τη Μίλαν, 1-1 με τη Λέτσε

Το πανέμορφο γκολ τυ Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς δεν ήταν αρκετό για τη Μίλαν, που έμεινε στο 1-1 με τη Λέτσε εκτός έδρας κι έχασε την ευκαιρία να αυξήσει στους 8 βαθμούς τη διαφορά της από τους διώκτες της. Οι ροσονέρι είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος, με την άμυνα των γηπεδούχων, όμως, να αντιστέκεται σθεναρά. Ο Ιμπραΐμοβιτς; είδε τον Τόμοβιτς να διώχνει το σουτ του στην καλύτερη ευκαιρία του πρώτου μέρους, με τις προσπάθειες των
Πάτο και Γκατούζο να έχουν την ίδια τύχη.Στην επανάληψη, η πρωτοπόρος της βαθμολογίας μπήκε αποφασισμένη για το γκολ και το κατάφερε με εντυπωσιακό τρόπο, με τον Ιμπραΐμοβιτς να σκοράρει με όμορφη λόμπα στο 49`.Ο σουηδός συνέχισε να απειλεί, αλλά οι γηπεδούχοι άρχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες και τελικά δικαιώθηκαν. Στο 60` ο Αμέλια απέκρουσε εξ επαφής το σουτ του Τζιακομάτσι, αλλά στο 82`, έχοντας δει ένα λεπτό νωρίτερα το δοκάρι να σταματά την μπάλα σε προσπάθεια του Ντι Μικέλε που κόντραρε στον Νέστα, δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο και στο καλό σουτ του Ολιβέρα,