Δε μπορεί αυτή η Τσέλσι...

Νέα "κατραπακιά" για τη Τσέλσι που ηττήθηκε με 3-1 από τη μαχητική Γουέστ Χαμ και δείχνει ότι δεν μπορεί να συνέλθει με τίποτα, μένοντας χωρίς νίκη για έβδομο σερί ματς!!Στο πρώτο ημίχρονο το ματς δεν είχε πολλές φάσεις, με την Γουέστ Χαμ να είναι πολύ "σφιχτή" στα μετόπισθεν και να μην αφήνει την Τσέλσι να φτάσει με αξιώσεις προς την εστία του Γιασκελάινεν.Μοναδική εξαίρεση το 13ο λεπτό, όταν οι επιθετικοί της Τσέλσι συνεργάστηκαν ωραία και ο Μάτα με πλασέ από το ύψος του πέναλτι
έκανε το 0-1.Η Γουέστ Χαμ ισοφάρισε με τον Κάρλτον Κόουλ στο 63', σε μια φάση για την οποία οι "μπλε" διαμαρτύρονται για φάουλ, αφού ο Κόουλ στην ουσία... καβαλάει τον Ιβάνοβιτς στην κεφαλιά που επιχειρεί και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.Το γκολ αυτό έδωσε νέο ενδιαφέρον και ρυθμό στο παιχνίδι, με την Τσέλσι να προσπαθεί να απαντήσει άμεσα, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία με τον Τόρες αλλά και με τον Μάτα, που με απευθείας εκτέλεση φάουλ είδε τη μπάλα να χτυπάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας της Γουέστ Χαμ.Στο 85' η Γουέστ Χαμ πέτυχε τη μεγάλη ανατροπή, κάνοντας το 2-1 με τον Ντιαμέ στο 86' και υποχρέωσε, έτσι, σε άλλη μια απώλεια βαθμών που μπορεί αν την γκρεμίσει ακόμα και από τη τετράδα.Στο 91' ο Μαϊγκά αποτελείωσε τη Τσέλσι με σουτ σε κενή εστία, μετά από ασταθή απόκρουση του Τσεχ σε πλασέ του Τέιλορ. Από τραγικό λάθος του Άσλει Κόουλ ξεκίνησε η φάση, ενδεικτικό, θα έλεγε κανείς, της κάκιστης ψυχολογίας που επικρατεί στις τάξεις των "μπλε" αυτή τη στιγμή.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το σημερινό πρόγραμμα:Γουέστ Χαμ-Τσέλσι 3-1 (Κόουλ 63', Ντιαμέ 86', Μαϊγκά 90'-Μάτα 13')Αρσεναλ-Σουόνσι (17:00)Φούλαμ-Τότεναμ (17:00)Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον (17:00)Μάντσεστερ Σίτι-Εβερτον (17:00)ΚΠΡ-Αστον Βίλα (17:00)