Δασκαλάκης: Μπορούμε κάτι να πάρουμε από τον Ολυμπιακό

Ο Εργοτέλης πήρε ένα βαθμό στη ισοπαλία 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και ο τερματοφύλακας της κρητικής ομάδας, Σήφης Δασκαλάκης, μίλησε τόσο για το παιχνίδι αυτό όσο και για το... ημίχρονο που απομένει για την ολοκλήρωση της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό. Αναλυτικά οι δηλώσεις του παίκη στον ραδιοφωνικό Νovasport-fm:Αρχικά αναφέρθηκε στο υπόλοιπο ματς με τους ερθρόλευκους: "Το σίγουρο είναι ότι δεν θα χρειαστούμε
αλλαγές. Θα δώσουμε το 100% για 45 λεπτά. Είναι περίεργο αυτό και δεν μου έχει ξανατύχει. Είναι λίγος ο χρόνος ίσως μπορέσουμε να κλέψουμε κάτι".Οσον αφορά το παιχνίδι με τον Ατρόμητο και την μεγάλη ευκαιρία του Μπούντιμιρ είχε να πει: "Το 1-1 είναι δίκαιο σκορ, αλλά αν κάποια ομάδα έπρεπε να πάρει τη νίκη, αυτή ήταν η δική μας. Ο Ατρόμητος μετά το 1-0 'έκατσε' και κάναμε πολλές ευκαιρίες. Ισως έπρεπε να πάρουμε κάτι παραπάνω. Ενιωσα ένα τρομερό σφίξιμο στην ευκαιρία του Μπούντιμιρ στο τέλος, κυρίως γιατί προήλθε από δικό μου βολέ και θα ήταν σαν δικό μου γκολ αν έμπαινε