Χριστοδούλου (ΑΕΛ): Δίκαιο το "Χ", αλλά δεν μας ικανοποιεί

Δίκαιο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα με την Γκλάντμπαχ (0-0) ο προπονητής της ΑΕΛ, Πάμπος Χριστοδούλου, ξεκαθαρίζοντας όμως ότι δεν τον ικανοποιεί ο ένας βαθμός."Ούτε εγώ, ούτε οι παίκτες είμαστε ευχαριστημένοι. Ξεκινήσαμε άσχημα, ήταν το χειρότερο πρώτο 15λεπτο από την ημέρα που ανέλαβα. Μετά ισορροπήσαμε, βρήκαμε ευκαιρίες. Στο β’ ημίχρονο ελέγχαμε το παιχνίδι. Οι παίκτες έδειξαν ψυχή, πάθος και θέληση. Και στα τελευταία δέκα λεπτά παίζαμε ουσιαστικά με δέκα, αφού ο Ζιλμπέρτο δεν μπορούσε να τρέξει, αλλά μπορούσαμε να πετύχουμε
γκολ", είπε ο τεχνικός της ΑΕΛ και συνέχισε..."Για μένα ήταν ένα παιχνίδι που το πιο δίκιο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία, αφού υπήρχε προβάδισμα για μας και για τη Γκλάντμπαχ σε διαστήματα. Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, το ισόπαλο αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Η ΑΕΛ αγωνίζεται σε όμιλο επιπέδου Τσάμπιονς Λιγκ. Παίζουμε στα ίσα τον κάθε αντίπαλο, παρά τα προβλήματα και την κούραση. Ο αντίπαλος μπορούσε να κάνει ροτέισον, εμείς δεν μπορούσαμε να ρισκάρουμε κάποιους παίκτες. Από την άλλη, θα έλεγα ότι ο βαθμός δεν μας ικανοποιεί, είμαστε στο παιχνίδι. Ξεκινάμε ξανά από το μηδέν, μια νίκη εντός ή εκτός, θα έχουμε αξιώσεις για την πρόκριση".