Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ράσινγκ Σανταντέρ και την Χέρκουλες

Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ράσινγκ Σανταντέρ και την Χέρκουλες με την οποία ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Primera Division, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στην 14η και 16η θέση αντίστοιχα. Αρκετές φάσεις σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ, αλλά καμία από τις δύο δεν κατάφερε να φτάσει
στον στόχο της. Στο 26ο λεπτό ο Τρεζεγκέ έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-0, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν πέντε λεπτά αργότερα με τον Κένεντι να δημιουργεί και τον Καταλαγιούδ να αποκρούει.Ανάλογο το σκηνικό στην επανάληψη, με τις φάσεις να έρχονται, αλλά όχι και τα γκολ. Η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία ήρθε για την Χέρκουλες στο 70` όταν ο Πορτίγιο σημάδεψε το δοκάρι και δεν μπόρεσε να κάνει το 1-0, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι το σφύριγμα της λήξης.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 16ης αγωνιστικής: