Χιούστον: Αν είχαμε ακόμα πέντε λεπτά, θα είχαμε προκριθεί

Απογοητευμένος από τον αποκλεισμό της ομάδας του, ικανοποιημένος όμως από την προσπάθεια που κατέβαλλε, παρουσιάστηκε ο προπονητής της Νταντί Γ. Πίτερ Χιούστον. Ο σκωτσέζος τεχνικός μάλιστα, δήλωσε πως αν υπήρχαν ακόμα πέντε ή έξι αγωνιστικά λεπτά, η ομάδα του θα είχε αποκλείσει την ΑΕΚ.

"Είμαι πολύ απογοητευμένος γιατί πιστεύω ότι πολύ στους παίκτες μου. Ηταν φανταστική η απόδοσή τους σήμερα και νομίζω ότι αν είχαμε ακόμα 5-6 λεπτά, θα μπορούσαμε να έχουμε προκριθεί. Οπως και να χει ήταν μια πολύ σημαντική

εμπειρία για εμάς καθώς συμμετέχουμε εδώ για πρώτη φορά. Οταν βάλαμε το πρώτο γκολ, πιστεύαμε ότι θα μπορούσαμε να βάλουμε και δεύτερο τέρμα. Ξέραμε ότι έπρεπε να σκοράρουμε δύο φορές όταν ήρθαμε εδώ.

Το γκολ που δεχτήκαμε ήρθε ουσιαστικά με φθηνό τρόπο, από δικό μας λάθος. Από κει και πέρα είμαι περήφανος για την ομάδα μου γιατί είναι μια νέα ομάδα με μέλλον. Στο πρώτο παιχνίδι στην Σκωτία δεν παίξαμε τόσο καλά, ωστόσο ούτε η ΑΕΚ είχε τόσες ευκαιρίες όπως