Χάβος: Μπορούσαμε και τη νίκη

Την πεποίθησή του ότι ο Παναιτωλικός, που αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Ολυμπιακός, θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη εξέφρασε ο Μάκης ΧάβοςΜετά τον ΠΑΟΚ ο Παναιτωλικός έκοψε βαθμούς και από τον Ολυμπιακό με τον Μάκη Χάβο να τονίζει πως η ομάδα του θα μπορούσε να πάρει ακόμα και το τρίποντο. "Από το πρώτο ημίχρονο φάνηκε ότι έχει καλή οργάνωση η ομάδα. Στο δεύτερο
ημίχρονο χάσαμε πιο κλασικές ευκαιρίες για το γκολ. Παίξαμε καλά, θεωρώ ότι μπορούσαμε να κερδίσουμε το παιχνίδι", δήλωσε ο έλληνας τεχνικός μετά το ματς."Χρειάζεται υπομονή και δουλειά. Οι ομάδες δεν χτίζονται από τη μια μέρα στην άλλη. Πρέπει να επενδύσουμε σε νέα παιδιά. Πρέπει να διαχειριστούμε σωστά το αποτέλεσμα, όχι όπως συνέβη μετά τη νίκη με τον ΠΑΟΚ. Είναι κάτι που πρέπει να το δούμε", είπε στη συνέχεια ο τεχνικός του Παναιτωλικού και πρόσθεσε:"Δεν είχε γκολ το ματς, αλλά και οι δύο ομάδες το έψαξαν πολύ. Σταθήκαμε καλά αμυντικά, αλλά είχαμε και τις ευκαιρίες μας. Κρατήσαμε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων, τους οποίους ευχαριστώ για τη συμπαράσταση".Για τον Μπικέ, τόνισε: "Ο Μπικέ είναι πολύ καλός παίκτης. Είμαι ευχαριστημένος. Η παρουσία του στην άμυνα δίνει άλλη οντότητα".