Μπορεί και με 10 η Ρεάλ (vid.)

Με δύο γκολ στα πρώτα 12 λεπτά της αναμέτρησης, η Ρεάλ Μαδρίτης καθάρισε το ματς με τη Ράγιο και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο μπήκε φουριόζα στο ματς με τη Ράγιο και θέλησε να το καθαρίσει από νωρίς. Ανοιξε το σκορ με τον Μοράτα, μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ στο 12` ο Ράμος έκανε το 2-0.Ο ισπανός μπακ, όμως, άφησε τη Ρεάλ με δέκα παίκτες, στο 18ο λεπτό και ασφαλώς η εικόνα του αγώνα άλλαξε.Η Βασίλισσα αναγκάστηκε να ρίξει στροφές για να προφυλάξει το υπέρ της σκορ και τα κατάφερε.Παρά τις προσπάθειες των παικτών της Ράγιο το σκορ δεν άλλαξε και η Ρεάλ πήρε τη νίκη χωρίς... άγχος, έστω και με παίκτη λιγότερο.Την ίδια ώρα η Εσπανιόλ νίκησε με 1-0 την Μπέτις, χάρη σε γκολ του Γκαρσία στο 7`.