Μπαζίνσκι: Μας έστησαν με τον Παναθηναϊκό!

20:52 5/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
"Σκιές" στην ανατροπή και την πρόκριση του Παναθηναϊκού επί της Βίσλα Βαρσοβίας στους ομίλους του Champions League την περίοδο 2005-06 άφησε με δήλωσή του στον τύπο της πατρίδας του ο πρώην παίκτης του Ατρομήτου Μάρτσιν Μπαζίνσκι.Οι πράσινοι είχαν ηττηθεί 3-1 στην Πολωνία και στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ πήραν την πρόκριση στην παράταση
με σκορ 4-1 (Μόρις, Ολισαντέμπε, Παπαδόπουλος, Κώτσιος τα γκολ, είχε μειώσει ο Σομπολέφσκι για τους Πολωνούς) και προκρίθηκαν στους χρυσοφόφους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.Ο πρώην διεθνής Πολωνός δεξιός μπακ, μιλώντας στην "WP.pl", δήλωσε χαρακτηριστικά: "Παίζοντας στον Ατρόμητο (σ.σ. 2009-2011), είχα την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά τη λειτουργία του ελληνικού ποδοσφαίρου. Εκεί, όλα είναι πιθανά και σήμερα δεν έχω ψευδαισθήσεις ότι μας έστησαν στον επαναληπτικό".Οι Πολωνοί είχαν διαμαρτυρηθεί για ένα γκολ του Πένσκα που είχε ακυρωθεί στο 86' κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ του Παναθηναϊκού, με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο στην επόμενη φάση να πετυχαίνει το 3-1 και να στέλνει το ματς στην παράταση, εκεί όπου ο Κώτσιος με δικό του γκολ έστειλε στους ομίλους το Τριφύλλι.ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΛΩΝΟΙBaszczynski Wisle przekrecono w el... από tttpk