Ασταμάτητη η Ζαλγκίρις, έκανε το 4Χ4

Ούτε το εμπόδιο της Αρμάνι Μιλάνο ήταν αρκετό για να σταματήσει την Ζαλγκίρις, που κέρδισε τους ιταλούς 92-87 στο Κάουνας και σημείωσε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα ματςΗ Ζαλγκίρις έκανε την ολική επαναφορά στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στο Μιλάνο και σημείωσε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα ματς στην  Euroleague.Οι Ιταλοί, για λογαριασμό των οποίων οι Μπουρούσης και Φώτσης έμειναν... στα ρηχά, μπήκαν δυνατά στον αγώνα και αποσπάστηκαν στο σκορ, αλλά στην επανάληψη οι παίκτες του Χοάν Πλάθα
ανέβασαν την απόδοση τους και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα.Η Αρμάνι στα δύο πρώτα δεκάλεπτα είχε το προβάδισμα και ολοκλήρωσαν το α' ημίχρονο με διαφορά τεσσάρων πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι παίκτες του Πλάθα ανέβασαν στροφές και έφτασαν τελικά στη νίκη.Τα δεκάλεπτα: 20-27, 47-51, 72-65, 92-87.Ζαλγκίρις (Πλάθα): Ντάρντεν 9, Τζάαμπερ 11, Πόποβιτς 9, Ν. Λαβρίνοβιτς 9, Γιανκούνας 9, Ντέλας, Κουζμίνσκας 7, Λαφαγιέτ 17, Καουκένας 7, Φοτέ 2, Κ. Λαβρίνοβιτς 10Αρμάνι Μιλάνο (Σκαριόλο): Στίπτσεβιτς, Χέρστον 21, Φώτσης 11, Κουκ 6, Κιότι, Μπουρούσης 6, Μέλι 5, Λάνγκφορντ 24, Τζεντίλε 11, Χέντριξ 3