Αρης για πρόκριση!

Ο Αρης άγχωσε τους φιλάθλους του και αγχώθηκε ο ίδιος στο τέλος, αλλά τελικά τα κατάφερε απέναντι στην Τσεντέβιτα την οποία νίκησε με 85-76 για την 4η αγωνιστική του Eurocup και έκανε μεγάλο βήμα πρόκρισης. Η ομάδα του Σαρόν Ντρούκερ είχε τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο ένα άσχημο ξεκίνημα στο 4ο δεκάλεπτο επέτρεψε στους κροάτες να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Στο πιο κρίσιμο σημείο όμως μίλησαν Τάκερ και Χαραλαμπίδης, με τους δύο παίκτες
να παίρνουν την ομάδα στις πλάτες τους και να την οδηγούν στην 3η της νίκη στην διοργάνωση. Εξαιρετική εμφάνιση από πλευράς γηπεδούχων πραγματοποίησαν επίσης ο Χρήστος Ταπούτος και ο Κώστας Σλούκας. Μπορούσε μεγαλύτερο προβάδισμα
Την ευκαιρία να πάρει από το 1ο δεκάλεπτο ένα καλό προβάδισμα έχασε ο Αρης. Η ομάδα του Σαρόν Ντρούκερ ξεκίνησε δυνατά και κατάφερε από τα μέσα της περιόδου ν πάρει προβάδισμα 8 πόντων (14-6). Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να ξεφύγουν στο σημείο εκείνο στο σκορ αλλά η Τσεντέβιτα επέστρεψε για να