Από την κόλαση στον παράδεισο η Ανόρθωση!

19:56 3/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Εκπληκτικό παιχνίδι στο "Αντώνης Παπαδόπουλος", με την Ανόρθωση να νικά 4-2 τον Ολυμπιακό Λευκωσίας σε αγώνα για την 20ή αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.Στο +6 από τον ΑΠΟΕΛ η Κυρία, που προηγήθηκε 2-0, βρέθηκε να χάνει με 2-3 και με λυτρωτή τον Ιτζάκι κατάφερε να πανηγυρίσει σπουδαία νίκη με 4-3.Στο ημίωρο του αγώνα όλα έδειχαν ότι η Ανόρθωση θα περνούσε εύκολα απόγευμα, έχοντας πάρει ήδη αέρα δύο τερμάτων
με τα γκολ των Ιτζάκι και Οκκά στο 26' και το 29', αντίστοιχα. Σ' αυτό το σημείο ξεκίνησε η αντεπίθεση των φιλοξενουμένων. Στο 33' ο Μονατσέλο μείωσε σε 1-2,  στο 51' ο Μιχαήλ ισοφάρισε και τρία λεπτά αργότερα ο Μονατσέλο με το δεέτερο προσωπικό του τέρμα "πάγωσε" το "Αντώνης Παπαδόπουλος", βάζοντας μπροστά τον Ολυμπιακό με 3-2!Το... κοινό της Κυρίας ζεστάθηκε στο 60ό λεπτό, όταν ο Ιτζάκι ισοφάρισε σε 3-3 και απογειώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα όταν ο ισραηλινός επιθετικός διαμόρφωσε το 4-2, πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα!