Απίστευτη γκέλα της Αϊτχόβεν!

Νέα απώλεια για την Αϊτχόβεν στην Eredevisie και μάλιστα με τρόπο που παραπέμπει σε... αυτοκτονία. Η ομάδα του Φρεντ Ρούτεν αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τη Βέλνο στο "De Koel", αν και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 2-0! Το προβάδισμά της πήγε περίπατο σε διάστημα τεσσάρων λεπτών στην επανάληψη, αφού από το 49' έως το 53' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ, με τους ντε Ρεγκτ, Νουαφόρ και Γιοσίντα.Η PSV είχε προηγηθεί με τους Τοϊβόνειν (10') και Μέρτενς (34'), ενώ ισοφάρισε με τον Μπουμά στο 76', σώζοντας έτσι έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι κράτησαν το 3-3, παρά την αποβολή του Μέουβις στο 83' με απευθείας κόκκινη.Στο άλλο ματς που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής (11/9), η Φέγενορντ πέρασε με διπλό από την έδρα της Μπρέντα, επικρατώντας της με 3-1 (1-1 ημ.).